Zkoumání veřejného prostoru skrze místně specifické umění
Jedním z charakteristických rysů antropocénu (nebo v terminologii L.Younga postantropocénu) je odcizení člověka od prostoru, který obývá. Velké množství míst kolem nás nejsou určeny pro člověka, pohyb člověka v nich je omezen nebo komplikován, jejich přehlednost je ztížena. Patří sem průmyslové oblasti, dopravní uzly, brownfieldy, ale i prostory původně určené pro veřejnost. Jedním ze způsobů, jak poznat a zlidštit tato místa, jsou umělecké aktivity (místně specifické intervence a performance).
Při tvorbě intervencí užíváme metody a postupy definované ve spolupráci s odborníky například z oboru sociologie, biologie a urbanismu. Vstupy pro přípravu takových intervencí mohou obsahovat průzkum formou mentálních map, topologická analýza místa, hledání desire lines, architektonicko-urbanistické studie, historické a přírodovědné podklady.
Se studenty společně zkoumáme, vytváříme umělecké aktivity a reflektujeme naše postupy i výsledky. Umělecké intervence slouží k poznání hlubších souvislostí daného místa.